Melissa Brown

Principal/Teacher

Executive

Glen Gray

Deputy Principal / TAS Coordinator

Catherine Lawrence

Business Manager

Peter Cooper

Communication Coordinator, Performing Arts Coordinator

 

Cathy McPhee

Teacher / Junior School Coordinator

Adrian Lee

Middle School Coordinator

Len Elliot

Teacher / Senior School Coordinator

Kath Berry

Teacher / Bembooka Coordinator

Teaching Staff

Genna McMahon

Kindergarten

Emma Schmack

Kindergarten

Cath Buchanan

Stage 1

Linda Filmer

Stage 1

Nathan Gray

Stage 2

Kylie Pulling

Stage 2

Amanda Sims

Stage 2

Christian Dietiker

Stage 3

John Green

Stage 3

Leanne Schenkel

Stage 3

Wes Brown

Primary Industries

Louise Childs

Maths , Legal Studies

Kerry Dunn

Visual Arts

Belinda Elliot

Maths, Biblical Studies

Helen Giger

Biblical Studies, History/Geography

Jon Giger

Maths, Biblical Studies

Bill Hetherington

Maths, PDHPE 

Dom Hutchinson

PDHPE

Melissa McGowen

Auslan, English, History/Geography

Glenda Schumann

Science, Chemistry

Stephen Toms

Maths, Technology, Biblical Studies

Brigitte Ward

Learning Support (Secondary), English, History/Geography, Biblical Studies

Sonya Wratten

Hospitality, Bembooka Cafe

Les Follent

CAFS , iSTEM, Science

Prep Staff

Rosa Cunial

Teacher

Olivia Honeysett

Prep Support

Vicki Martin

Prep Support

Jessica White

Prep Support

Support Staff

Matthew Brown

Teacher Support

Michael Cunial

After School Learning Hub

James Esson

Teacher Support

Leonie Green

Teacher Support

Meriam Johnson

Library and Science Support

Rob Krcak

Bembooka Support

Bill Moxey

Music

Adam Osborn

Teacher Support

Jann Osborn

Chaplain

Elizabeth Seccombe

Learning Support (Primary)

Phil Snitch

Sports Coach

Melinda Willis

After School Learning Hub

Admin Staff

Erin Gately

Principals assistant

Elaine Cooper

Compliance Officer

Robyn Pierce

Finance Officer

Justin Dwyer

IT Systems Administrator

Kim Reilly

Receptionist

Brian Sims

Grounds Maintenance Staff

Jenni da Silva

Registrar